Fortus 380mc & 450mc

Fortus sistemleri Stratasys FDM teknolojisine dayanmaktadır, böylece mühendislik sınıfı ve yüksek performanslı termoplastiklerle dayanıklı parçalar üretebilirsiniz.

Kullanımı kolay arayüzey ve yazılım kontrolleri ile Fortus baskı sistemleri, karmaşık geometrili parçaların daha verimli ve etkili bir şekilde üretilmesini sağlar.

Zorlu uygulamalar için FDM Nylon 12CF, ULTEM ™ ve Sacrificial Composite Tooling ST-130 çözünür malzeme gibi yüksek performanslı malzemeler için Fortus 450mc ile kolay üretim imkanı sağlarsınız.

Karmaşık geometrili ve yüksek gereksinimli parçalar:  Donanım sistemlerinde, devre parçalarında ve termoplastik olmayan parçalarınıza bile  kolayca yerleştirebileceğiniz 3D baskılı parçalar kullanabilirsiniz.

Yüksek kapasiteli malzeme seçenekleri: 450mc’deki gözetimsiz baskı sürenizi iki haftaya kadar artırır.

Hızlı eklemeli imalat üretimi: FDM teknolojisindeki en son gelişmelerle eşdeğerde. Böylece üretimlerinizi hız, çeviklik ve kendi tasarımlarınızın özgürlüğü ile genişletebilirsiniz.

Daha hızlı öğrenme: Fortus sistemleri, kullanımı kolay dokunmatik ekran arayüzü, kullanıcı tarafından değiştirilmesi kolay baskı tablası ve malzeme yükleme seçenekleriyle üretim  ve bakım için ek eğitimler gerektirmez.

Özel tesis gereksinimine ihtiyaç yoktur: Fortus baskı sistemleri zararlı duman, kimyasal veya atık üretmediği için mevcut tesis içerisinde kullanıma uygundur.

eklemeli imalat teknolojisi-3d yazıcı

Fortus 380mc size sekiz adede kadar standart termoplastikler ve mühendislik termoplastikleri ile üretim yapabilme seçeneği sunar.

Fortus 450mc, standart ve mühendislik termoplastiklerine ek olarak daha yüksek mekanik, ısıl ve kimyasal dayanım beklentisi olan parçalar için yüksek performanslı termoplastik malzemeler ile baskı imkanı sunmaktadır. Bu malzemeler; FDM Naylon 12CF , ULTEM ™, Antero 800NA ve ST-130.

Standart ve mühendislik termoplastikleri hem Fortus 380mc hem de 450mc’ de bulunmkatadır.

Yüksek performanslı termoplastikler sadece Fortus 450mc’ de bulunmaktadır.