Malzemeler

3D Baskı Dünyasının En Geniş Malzeme Yelpazesini Keşfedin

Stratasys, şeffaf, kauçuk benzeri, bio uyumlu fotopolimerler ve dayanıklı yüksek performans performanslarını içeren katmanlı üretim malzemelerinin  güçlü bir yelpazesini sunmaktadır. Bu çeşitlilik ürün geliştirme döngünüz süresince 3D baskının yararlarını arttırmanıza olanak sağlamaktadır.

Hızlı, uygun maliyetli kavramsal modellerden, detaylı, çok gerçekçi işlevsel prototipleme, sertifikasyon testi süresince ve atik, düşük riskli üretimlerde, Stratasys her aşamada tasarımcılara ve mühendislere başarı elde etmelerinde yardımcı olmaktadır.

Performans

FDM Teknolojisi

 Gerçek termoplastikler
 Güçlü, kararlı ve dayanıklı parçalar
 Mekanik özelliklere sahip nihai ürünler
 Düşük maliyet

Hassasiyet

PolyJet Teknolojisi

 Akrilik plastikler ve elastomerler
 Pürüzsüz yüzeyler ve ince detaylar
 Nihai ürüne çok yakın benzerlikler
 Çok malzemeli 3D baskı

disc_brake_groupFDM Termoplastikleri

FDM Teknolojisi imalat sınıfı termoplastiklerle hassas, tekrarlanabilir ve zaman içerisinde kararlı, dayanıklı parçalar üretmek için çalışır. Kavramsal modellerinizi, prototiplerinizi, imalata yardımcı araçlarınızı ve nihai ürünlerinizi ABS, PC ve yüksek performanslı ULTEM 1010 ve ULTEM 9085’e benzer malzemeler ile üretin.model_multimaterial_gpsPolyJet Fotopolimerleri

PolyJet Fotopolimerleri, diğer tüm 3D baskı teknolojilerini aşarak nihai ürünün gerçekçiliği ile birlikte ince detaylar sunmaktadır. PolyJet fotopolimerleri şeffaflığı, esnekliği, rijit malzemeleri ve mühendislik plastiklerini simüle etmek için bir bukalemun gibi yeteneklerini sergiler. Hatta pek çok renk ve malzeme bir parça üzerinde kombine edilebilir. Uzmanlık malzemeleri bio uyumlu ve dental malzemeleri içerir.