Malzemeler

3B Baskı Dünyasının En Geniş Malzeme Yelpazesini Keşfedin

Stratasys, şeffaf, kauçuk benzeri, bio uyumlu fotopolimerler ve dayanıklı yüksek performans performanslarını içeren katmanlı üretim malzemelerinin  güçlü bir yelpazesini sunmaktadır. Bu çeşitlilik ürün geliştirme döngünüz süresince 3 boyutlu baskının yararlarını arttırmanıza olanak sağlamaktadır.

Hızlı, uygun maliyetli kavramsal modellerden, detaylı, çok gerçekçi işlevsel prototipleme, sertifikasyon testi süresince ve atik, düşük riskli üretimlerde, Stratasys her aşamada tasarımcılara ve mühendislere başarı elde etmelerinde yardımcı olmaktadır.

Performans

FDM Teknolojisi

➕ Gerçek termoplastikler
➕ Güçlü, kararlı ve dayanıklı parçalar
➕ Mekanik özelliklere sahip nihai ürünler
➕ Düşük maliyet

Hassasiyet

PolyJet Teknolojisi

➕ Akrilik plastikler ve elastomerler
➕ Pürüzsüz yüzeyler ve ince detaylar
➕ Nihai ürüne çok yakın benzerlikler
➕ Çok malzemeli 3D baskı

disc_brake_groupFDM Termoplastikleri

FDM Teknolojisi imalat sınıfı termoplastiklerle hassas, tekrarlanabilir ve zaman içerisinde kararlı, dayanıklı parçalar üretmek için çalışır. Kavramsal modellerinizi, prototiplerinizi, imalata yardımcı araçlarınızı ve nihai ürünlerinizi ABS, PC ve yüksek performanslı ULTEM 1010 ve ULTEM 9085’e benzer malzemeler ile üretin.model_multimaterial_gpsPolyJet Fotopolimerleri

PolyJet Fotopolimerleri, diğer tüm 3B baskı teknolojilerini aşarak nihai ürünün gerçekçiliği ile birlikte ince detaylar sunmaktadır. PolyJet fotopolimerleri şeffaflığı, esnekliği, rijit malzemeleri ve mühendislik plastiklerini simüle etmek için bir bukalemun gibi yeteneklerini sergiler. Hatta pek çok renk ve malzeme bir parça üzerinde kombine edilebilir. Uzmanlık malzemeleri bio uyumlu ve dental malzemeleri içerir.