Enjeksiyon Kalıpları

Nihai Malzeme ile Prototip Üretimi

İçin Kalıpları 3D Baskı

ile Üretin

BİZE ULAŞIN

3D Yazıcı ile Üretilen İmalata Yardımcı Araçlarla Özel Enjeksiyon Kalıpları

wp_injection_molding_cad
Prototipler, nihai ürünün parçalarında kullanılan malzemeler ile üretildiğinde daha faydalıdırlar. Ve ürün geliştirme departmanlarında hızlı geri bildirim önem arz etmektedir. Ama prototip üretimi için enjeksiyon kalıbı işlemenin maliyetine onay vermek çok zordur. Nihai ürünü kalıplar gibi zaman alıcıdır ve kalıp maliyetleri gerektirir. Hatta sadece test için az mitarda parçaya ihtiyaç duyduğunuzda bile.

PolyJet Teknolojisi ile tesisinizde prototip kalıpları 3D yazıcılarda üretmek istediğinizde hızlı ve uygun maliyetli prototipler için enjeksiyon kalıpları oluşturmanıza imkan sağlar. Tasarımcılar ve mühendisler çalışmalarını daha sık ve daha hassas test edebilir ve üretime güvenle gidebilir. Üretim müdürleri pazara çıkma süresini kısaltabilir ve daha iyi ürünler sunabilir.PolyJet Enjeksiyon Kalıpları


PolyJet Teknolojisi pürüzsüz, detaylı ve hassas kalıplar oluşturur. Dijital ABS 3D baskı malzemesi 10 adetten 100 adete kadar olan parça adetlerinde enjeksiyon kalıbı ile kısa çalışma süreli üretimlere direnebilecek dayanıklılıktadır. 3D yazıcı ile ürettiğiniz enjeksiyon kalıplarını doğrudan makinenize takabilirsiniz. Tasarım iyileştirmesi yapmak gerektiğinde, yeni tasarıma sahip CAD datayı 3D yazıcı ile doğrudan üretebilir ve ürettiğiniz kalıbı değiştirebilirsiniz. Büyüklüğüne bağlı olarak, yeni kalıp sadece saatler içerisinde enjeksiyona hazır halde üretilebilir.

PolyJet ile üretilen kalıplar imalat araçları değildirler. Ancak tasarım ve test safhasında geleneksel enjeksiyon kalıplamaya kıyasla açık bir avantaj sunmaktadırlar. Ürün tasarımcıları ve üreticiler, yüksek maliyet endişesi olmadan kapsamlı işlevsel testlerini gerçekleştirebilirler. Nihai üretim prosesine dayalı kusurlar, geometri ve plastik seçimi, problemleri gidermenin en kolay olduğu anda erkenden tespit edilebilir. Bu sayede maliyetler, zaman alıcı kalıp düzeltmeleri düşürülebilir, ürün inovasyonu ve ürün geliştirme hızı arttırılabilir.PolyJet Enjeksiyon Kalıpları Ne Zaman Kullanılmalıdır?


PolyJet 3D baskı teknolojisi, enjeksiyon kalıpları ile prototip üretimi aşağıdaki şartları sağladığında iyi bir yöntemdir:

Karmaşık geometriler geleneksel üretim yöntemlerini zora soktuğunda
Az adetli parçalara ihtiyaç duyulduğunda
Tasarım büyük olasılıkla değişecekse
Nihai ürünün plastiği ile prototip üretimi önemli olduğunda

35 Dakikalık Webinar

Tasarımla ilgili detayları, beklenen parça adetleri, malzeme seçimi ve proses ile ilgili dikkat edilmesi gereken hususları öğrenin.


Daha fazla webinar ►